Marketing

Na działalności sekcji marketingu ELSA opiera źródło swego funkcjonowania. Jako organizacja non-profit utrzymuje się dzięki nawiązanej współpracy z różnymi podmiotami gospodarczymi, które są prowadzone przez członków tej grupy. Ta działka oferuje nabycie umiejętności tzw. twardych oraz miękkich – podstawowych atutów przy prowadzeniu negocjacji i wspinaniu się wyżej na rynku pracy. Uczymy jak budować atrakcyjne oferty współpracy oraz przedstawiać je zarówno w treści maila, na papierze, jak i telefonicznie. Tutaj ludzie rozwijają się na szeroką skalę w każdej dziedzinie – czy to w pisaniu i tworzeniu, czy też w przemawianiu i budowaniu pewności siebie. Każdy odnajdujdzie tutaj pomysł na siebie oraz odkrywa swoje mocne strony, a słabe przekształca na korzyści. Marketerzy dbają o pozytywny wizerunek naszego Stowarzyszenia. Umożliwiają studentom odnalezienie się w świecie biznesu.

Czym się zajmujemy?

Zadaniem marketera jest nie tylko utrzymywanie stałej współpracy z dotychczasowymi partnerami, ale przede wszystkim stałe poszukiwanie nowych możliwości pozyskiwania finansowania i środków do działania innym sekcjom, oraz nowych płaszczyzn do porozumień z firmami i instytucjami.

Ćwiczymy trudną sztukę negocjacji, poznajemy niuanse funkcjonowania świata wielkich i trochę mniejszych podmiotów, którym zależy na współpracy z naszą organizacją, uczymy się działania pod presją, ale też dbamy i tworzymy markę ELSA. To kreatywność, bezpośredni kontakt, dyplomacja i kultura działania na najwyższym poziomie, dająca możliwość rozwoju nie tylko osobistego, ale też i całej grupy lokalnej. Praca w naszej sekcji pozwala zdobyć ciekawe doświadczenia i umiejętności, które w przyszłości na pewno okażą się przydatne oraz poznać kulisy pozyskiwania partnerów dla naszych projektów.

Gdzie działamy?

Na każdym polu, gdzie tylko znajdują się chętni, by nas wspomagać, jesteśmy wszędzie gdzie tylko można wypracować wspólne stanowisko co do warunków współpracy. A mimo to wciąż szukamy. Bo tam, gdzie wczoraj drzwi były zamknięte, jutro można znaleźć porozumienie.

Kogo szukamy?

Każdego, czyje pozytywne nastawienie dla organizacji studenckich pozwala je wspierać. Nie ma dla nas przeszkód, jeżeli jest ktoś, kto chciałby z nami współpracować, to jest on naszym przyjacielem. Nie ograniczamy się więc tylko do kancelarii czy firm konsultingowych, wśród naszych partnerów są lub byli m. in. największy na świecie producent papieru czy szkoła językowa. Bazą dla kontaktu jest zawsze pomysł, a później jego odpowiednia realizacja, te zaś zależą tylko od ludzi.

 

Chcesz zostać jednym z nas? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Przyjdź na spotkanie naszej sekcji!